Mój koszyk

Mini Cart

Pytania i odpowiedzi

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA I ODPOWIEDZI
Czy są jakieś dodatkowe miesięczne koszty?

Z naszej strony nie ma żadnych innych kosztów ani opłat miesięcznych. Detektor upadku potrzebuje karty SIM do działania. W zależności od taryfy musisz płacić SMS-y lub połączenia głosowe swojemu operatorowi komórkowemu.

Jak wykrywacz upadku rozpoznaje sytuację awaryjną?

Detektor upadku ma wbudowany czujnik przyspieszenia 3D. Jest to czujnik mierzący ruch we wszystkich trzech kierunkach. Detektor upadku wykrywa upadek na podstawie zmierzonego kierunku ruchu, nagłego zatrzymania i pozostania w pozycji poziomej przez co najmniej 10 sekund. Czułość można regulować zgodnie z wymaganiami, aby zapobiec fałszywym alarmom.

Jak programuje się detektor upadku?

Detektor upadku jest programowany za pomocą wiadomości tekstowych / SMS. Wysyłasz wiadomość tekstową w określonym formacie do wykrywacza upadków, który wysyła wiadomość SMS z powrotem, aby potwierdzić polecenie. Na przykład pierwszy numer telefonu, który jest wywoływany w sytuacji awaryjnej, jest ustawiany za pomocą SMS-a: „a1, numer telefonu”, a czujnik upadku wysyła następnie SMS o treści „Numer 1, OK”.

Jak wykrywacz upadków rozpoznaje automatyczną sekretarkę?

Czujnik upadku dzwoni przez 25 sekund, a następnie rozłącza się, jeśli połączenie nie zostanie odebrane. We wszystkich sieciach komórkowych można ustawić automatyczną sekretarkę, aby odbierała połączenie dopiero po 30 sekundach. Chociaż wykrywacz upadku nie rozpoznaje automatycznej sekretarki, w razie potrzeby można skonfigurować automatyczną sekretarkę.

Czy detektor upadku działa również jak telefon komórkowy?

TAK. Jest możliwe używać wykrywacza upadków do wykonywania połączeń telefonicznych, tak jak każdego innego telefonu komórkowego. Jednak detektor upadku nie ma klawiatury, więc nie można wybrać żadnego numeru telefonu. Możesz zadzwonić tylko na wcześniej zapisane numery. Detektor upadku może się odzywać, można go również wywołać i można go również wykorzystać do monitorowania. Każdy numer telefonu zapisany wcześniej w detektorze upadku może zadzwonić do detektora upadku i usłyszeć, co się dzieje, bez konieczności odbierania połączenia.

Jak dokładna jest lokalizacja?

Detektor upadku wykorzystuje dwie różne metody lokalizacji. Gdziekolwiek można odebrać sygnał satelitarny GPS, używana jest lokalizacja GPS. Jest to metoda działania urządzeń nawigacyjnych. Dzięki bardzo wyrafinowanej technologii można go zlokalizować nawet na kilka metrów. Staje się jednak problematyczne, gdy nie można odebrać sygnału satelitarnego GPS. Dotyczy to na przykład piwnic lub masywnych budynków. W takich sytuacjach detektor upadku wykorzystuje technologię, która określa pozycję na podstawie sygnałów z ruchomych stacji radiowych. Niestety ta metoda nie jest tak skuteczna jak pozycjonowanie satelitarne i może być bardziej niedokładna, szczególnie na obszarach wiejskich o słabym zasięgu komórkowym.

Czy lokalizacja działa również w budynkach i piwnicach?

TAK. Odbiornik GPS nie może ustalić pozycji, jeśli sygnały satelitarne nie są dostępne, np. w tunelach, budynkach lub pojemnikach wykonanych z metalu. W takich sytuacjach detektor upadków korzysta z innej metody lokalizacji, lokalizacji GSM. Dzięki tej technologii lokalizację można z grubsza i niezależnie określić pozicje przy użyciu danych z otaczających masztów telefonów komórkowych wraz z danymi pozycjonowania GPS. System w ten sposób działa również w dużych magazynach, dworcach kolejowych, lotniskach i tunelach.

Czy wykrywacz upadku działa bez telefonu komórkowego?

TAK. Detektor upadku ma własną kartę SIM i jest w rzeczywistości prawdziwym telefonem komórkowym. Gdziekolwiek działa telefon komórkowy, działa również wykrywacz upadków. Możesz zatem używać detektora upadków do nawiązywania połączeń i, w przeciwieństwie do wielu innych urządzeń, nie jest on zależny od telefonu stacjonarnego ani telefonu komórkowego.

Jak odblokować kartę SIM?

W większości telefonów komórkowych, w których można zmienić numer PIN karty SIM, dostępna jest również funkcja PIN karty SIM - wprowadzenie kodu PIN karty. Wprowadzenie kodu PIN karty musi być wyłączone. Na urządzeniu z Androidem znajdziesz tę funkcję w: Ustawienia> Bezpieczeństwo> Opcje PIN karty SIM> „PIN karty SIM”. Wyłącz tę funkcję dla karty.